Extrapris - En billig revy!
Wendelsbergs Folkhögskolas nyårsrevy “EXTRAPRIS - En Billig Revy!”, spelas på vår fina teater. I denna fantastiskt roliga revy får man bland annat se och höra en narcissist som bokat upp alla passtider, Moder Jord som ligger dödssjuk och Prins Charles som drömmer om att bli kung.

Datum: 13 jan - 11 feb
Plats: Wndelsbergs Folkhögskola Mölnlycke
Biljetter: 230 kronor. Köp biljetter här Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Wendelsbergs Folkhögskolas nyårsrevy “EXTRAPRIS - En Billig Revy!”, spelas på vår fina teater med premiär den 13 januari. I denna fantastiskt roliga revy får man bland annat se och höra en narcissist som bokat upp alla passtider, Moder Jord som ligger dödssjuk och Prins Charles som drömmer om att bli kung. Dessutom firar vi svensktoppen som fyller 60 år med härligt billig schlager. Och vem älskar inte lite billig schlager?
Wendelsbergsrevyn har spelats i över 30 år och det är andraårs-eleverna på musikallinjen som underhåller er från scenen, tillsammans med vår magnifika orkester.
Så missa inte chansen att se denna enastående show med sång, dans och sketcher i överflöd!
Varmt välkomna till ”EXTRAPRIS - En Billig Revy!”
Wendelsberg Folkhögskolas nyårsrevy Länk till annan webbplats.
Hitta till Wendelsbergs Folkhögskola, se karta Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.