Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Landvetters kulturhus

Anna Bramsved kultursamordnare 
031-724 87 06
anna.bramsved@harryda.se

Anna Gustafsson kulturutvecklare unga 
031-724 87 10
anna.m.gustafsson@harryda.se

Annika Cross kulturhus- och bibliotekschef Landvetters kulturhus, Rävlanda och Hindås bibliotek
031-724 87 05
annika.cross@harryda.se

Emelie Rahmqvist bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
emelie.rahmqvist@harryda.se

Emma Schill Lindgren bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
emma.lindgren@harryda.se

Krister Göransson teatertekniker
0721-47 12 71
krister.goransson@harryda.se

Liv Ankargren bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
liv.ankargren@harryda.se

Maarit Buchwald kulturhusvärd
031-724 87 00
maarit.buchwald@harryda.se

Nicklas Franke bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
nicklas.franke@harryda.se

Pia Albinsson skolbibliotekarie, Landvetterskolan
031-724 87 00
pia.albinsson@harryda.se

Thomas Andersson teatertekniker
thomas.andersson@harryda.se

- Landvetters kulturhus är en rolig plats att jobba på, där nästan vad som helst kan hända!

Öppettider

Måndag-torsdag 10-18
Fredag 10-17
Lördag 10-14

 

Jul och nyår

Julafton, Måndag 24 december Stängt
Juldagen, Tisdag 25 december Stängt
Annandag jul, Onsdag 26 december Stängt

Nyårsafton, Måndag 31 december Stängt
Nyårsdagen, Tisdag 1 januari Stängt

Fredag 4 januari 10-15
Lördag 5 januari Stängt


Övriga dagar ordinarie öppettider

Kontakt

031-724 87 00

 

Kulturhus- och bibliotekschef
Landvetters kulturhus, Rävlanda och Hindås bibliotek
Annika Cross
031-724 87 05
annika.cross@harryda.se

 

Kulturchef
Joakim Albrektson
031-724 64 34
joakim.albrektson@harryda.se

Hitta hit

Landvetters kulturhus
Guldsmedsplatsen 1
43832 Landvetter

Kartalänk till annan webbplats


Kulturhuset ligger bredvid Landvetters Resecentrum, dit man kan åka med bla Röd Express.

 

Har du någon form av funktionsvariation?

Tillgänglighetsdatabasen har inventerat våra lokaler.länk till annan webbplats

Senast ändrad: 2018-09-05

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok