Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Landvetters kulturhus

vakant kulturhus- och bibliotekschef Landvetters kulturhus, Rävlanda och Hindås bibliotek

Anna Bramsved kultursamordnare och tillförordnad verksamhetsansvarig
031-724 87 06
anna.bramsved@harryda.se

Emma Schill Lindgren bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
emma.lindgren@harryda.se

Krister Göransson teatertekniker
0721-47 12 71
krister.goransson@harryda.se

Liv Ankargren bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
liv.ankargren@harryda.se

Maarit Buchwald kulturhusvärd
031-724 87 00
maarit.buchwald@harryda.se

Malin Johansson kulturutvecklare unga 
031-724 87 10
malin.johansson02@harryda.se

Monique Sandström bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
monique.sandstrom@harryda.se

Nicklas Franke bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
nicklas.franke@harryda.se

Pia Albinsson skolbibliotekarie, Landvetterskolan
031-724 87 00
pia.albinsson@harryda.se

- Landvetters kulturhus är en rolig plats att jobba på, där nästan vad som helst kan hända!

Öppettider

Måndag-torsdag 10-18
Fredag 10-17
Lördag 10-14

 

Vi byter bibliotekssystem, det innebär att biblioteken är stängda
måndag 2 december - torsdag 5 december.

Kontakt

031-724 87 00


Tillförordnad verksamhetsansvarig
Landvetters kulturhus

Anna Bramsved

031-724 87 06
anna.bramsved@harryda.se

 


Tillförordnad kulturchef
Maria Carlsson
031-724 62 09
maria.carlsson@harryda.se


Hitta hit

Landvetters kulturhus
Guldsmedsplatsen 1
43832 Landvetter

Kartalänk till annan webbplats


Kulturhuset ligger bredvid Landvetters Resecentrum, dit man kan åka med bla Röd Express.


Har du någon form av funktionsvariation?

Tillgänglighetsdatabasen har inventerat våra lokaler.länk till annan webbplats


Förberedelsehäfte

Här kan du ladda ner förberedelshäfte för Landvetters kulturhusPDF

Senast ändrad: 2019-08-05

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok