Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Landvetters kulturhus

Anna Bramsved kultursamordnare
031-724 87 06
anna.bramsved@harryda.se

Emma Schill Lindgren bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
emma.lindgren@harryda.se

Krister Göransson teatertekniker
0721-47 12 71
krister.goransson@harryda.se

Linnea Stegmark kulturhus- och bibliotekschef Landvetters kulturhus, Rävlanda och Hindås bibliotek
0766-49 43 52
linnea.stegmark@harryda.se

Liv Ankargren bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
liv.ankargren@harryda.se

Maarit Buchwald kulturhusvärd
031-724 87 00
maarit.buchwald@harryda.se

Anna Gustafsson kulturutvecklare unga 
031-724 87 10
anna.m.gustafsson@harryda.se

Monique Sandström bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
monique.sandstrom@harryda.se

Nicklas Franke bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
nicklas.franke@harryda.se

Pia Albinsson skolbibliotekarie, Landvetterskolan
031-724 87 00
pia.albinsson@harryda.se

- Landvetters kulturhus är en rolig plats att jobba på, där nästan vad som helst kan hända!

Öppettider

Tillfälligt begränsade öppettider

Måndag - torsdag 12-18
Fredag 12-17

Lördag 10-14


Avvikande öppettider

 

Fredag 30 oktober 12-15

Lördag 31 oktober Stängt

Kontakt

031-724 87 00


Kulturhus- och bibliotekschef
Landvetters kulturhus

Linnea Stegmark

0766-49 43 52
linnea.stegmark@harryda.se

 

Kultur- och fritidschef
Susanna Eskilsson Juhlin
031-724 64 34
susanna.eskilsson.juhlin@harryda.se

Hitta hit

Landvetters kulturhus
Guldsmedsplatsen 1
43832 Landvetter

Kartalänk till annan webbplats


Kulturhuset ligger bredvid Landvetters Resecentrum, dit man kan åka med bla Röd Express.


Har du någon form av funktionsvariation?

Tillgänglighetsdatabasen har inventerat våra lokaler.länk till annan webbplats

Kulturhuset utifrån en vacker höstdag.

Senast ändrad: 2020-08-18

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok