Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Kulturskolan

Ledning

Maria Carlsson Kulturskolechef
maria.carlsson@harryda.se
031-724 62 09
Jenny Björkqvist Planeringsledare
jenny.bjorkqvist@harryda.se
031-724 63 15
Karin Amin Administratör
karin.amin@harryda.se
031-724 62 11

Pedagoger

Anders Lilja Slagverk
anders.lilja@harryda.se
0732-31 69 76
Anna Eriksson Gitarr
anna.eriksson@harryda.se
0702-43 09 99
Anna Wåhlberg Rytmik, fiol, kör
anna.wahlberg@harryda.se
0736-60 13 48
Carl Karlsson Gitarr
carl.karlsson@harryda.se
0732-31 69 06
Christina Thölin Cousinne Bild
christina.tholincousinne@harryda.se
0766-96 02 24
Christina Lundin Tvärflöjt, saxofon
christina.lundin@harryda.se
0736-60 13 42
Daniel Henriksson Gitarr
daniel.henriksson@harryda.se
0707-67 68 41
David Edefors
Trumpet, valthorn, trombon, baryton, bastuba
davidlevin.edefors@harryda.se
0732-59 44 68
Elin Svensson Teater
elin.svensson@harryda.se
0732-31 67 75
Erik Ivarsson Gitarr
erik.ivarsson@harryda.se
0737-60 33 75
Erik Wood
Gitarr
erik.wood@harryda.se
0708-56 90 17
Fredrik Falk Elbas, gitarr, kontrabas
fredrik.falk@harryda.se
0732-59 44 28
Fredrik Forsman Saxofon, klarinett, tvärflöjt
fredrik.forsman@harryda.se
0733-94 95 58
Fredrika Falk Piano (ledig)
fredrika.falk@harryda.se
0736-60 33 01
Göran Premberg Fiol, gitarr
goran.premberg@harryda.se
0734-29 34 68
Helena Kaij Klarinett
helena.kaij@harryda.se
0736-60 13 41
Hélène Hulterstedt Hellberg Bild (ledig)
helene.hulterstedthellberg@harryda.se
0703-25 64 84
Isabel Schwardt Dans
isabel.schwardt@harryda.se
0736-60 13 45
Jonas Lydig Teater
jonas.lydig@harryda.se
0766-45 15 04
Kamyar Amin Piano, rytmik
kamyar.amin01@harryda.se
0736-60 13 36
Karin Amin Piano, rytmik
karin.amin@harryda.se
0736-60 13 37
Karina Bouchaud Piano, rytmik
karina.bouchaud@harryda.se
0707-79 73 52
Kjell-Åke Ängegärd Slagverk
kjell-ake.angegard@harryda.se
0736-60 13 49
Lana Zuzic Piano
lana.zuzic@harryda.se
0701-91 65 62
Lars Broman Fiol
lars.broman@harryda.se
0736-60 13 40
Leonor Palazzo Cello
leonor.palazzo@harryda.se
0732-31 69 77
Lina Bäckvall Hugoh Piano
carolina.backvallhugoh@harryda.se
0708-56 90 42
Linda Colebring Piano, rytmik (ledig)
linda.colebring@harryda.se
0737-17 50 34
Lotta Gunnarsson Cello, piano, kör
lotta.gunnarsson@harryda.se
0708-56 90 58
Madeleine Stenmark Sång
madeleine.stenmark@harryda.se
0708-56 90 12
Magnus Hägglund Saxofon, klarinett
magnus.hagglund@harryda.se
0730-47 65 09
Magnus Stranne Trumpet, valthorn, trombon, baryton, bastuba
magnus.stranne@harryda.se
0703-10 22 35
Milka
Mennell Dans
milka.mennell@harryda.se
0735-08 88 78
Niklas Olovson Öppen verksamhet
niklas.olovsson@harryda.se
0707-41 79 08
Pernilla Klockars Teater
pernilla.klockars@harryda.se
0732-59 44 30
Stina Larsdotter Cello (ledig) 
stina.larsdotter@harryda.se
0708-56 90 43
Tobias Grim Gitarr
tobias.grim@harryda.se
0732-31 67 74
Åsa Hagerfors Rytmik
asa.hagerfors@harryda.se
0738-53 69 16

Kontakt

Expedition, elevärenden

031-724 62 11

kulturskolan@harryda.se


Kulturskolechef
Maria Carlsson
031-724 62 09
maria.carlsson@harryda.se


Planeringsledare
Jenny Björkqvist
031-724 63 15
jenny.bjorkqvist@harryda.se


Administratör
Karin Amin
031-724 62 11
kulturskolan@harryda.se


Postadress
Kulturskolan/Kulturhuset
Biblioteksgatan 2
435 30 Mölnlycke


Besöksadresser
Här hittar du till Kulturskolans lokaler

Kulturskolans logga med färgglada prickor

Senast ändrad: 2019-09-12

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok