Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Kulturskolan

Ledning

Maria Carlsson Kulturskolechef
maria.carlsson@harryda.se
031-724 62 09
Jenny Björkqvist Planeringsledare
jenny.bjorkqvist@harryda.se
031-724 63 15

Pedagoger

Alexander Göransson Slagverk
alexander.goransson@harryda.se
0701-91 65 62
Anna Eriksson Gitarr
anna.eriksson@harryda.se
0702-43 09 99
Anders Lilja Slagverk
anders.lilja@harryda.se
0732-31 69 76
Anna Wåhlberg Rytmik, fiol, kör
anna.wahlberg@harryda.se
0736-60 13 48
Carl Karlsson (ledig) Gitarr
carl.karlsson@harryda.se
0732-31 69 06
Christina Lundin
Tvärflöjt, saxofon
christina.lundin@harryda.se
0736-60 13 42
Daniel Henriksson Gitarr
daniel.henriksson@harryda.se
0707-67 68 41
David Edefors
Trumpet, valthorn, trombon, baryton, bastuba
davidlevin.edefors@harryda.se
0732-59 44 68
Elin Svensson Teater
elin.svensson@harryda.se
0732-31 67 75
Erik Ivarsson Gitarr
erik.ivarsson@harryda.se
0737-60 33 75
Erik Wood
Gitarr
erik.wood@harryda.se
0708-56 90 17
Fredrik Falk Elbas, gitarr, kontrabas
fredrik.falk@harryda.se
0732-59 44 28
Fredrika Falk Piano
fredrika.falk@harryda.se
0736-60 33 01
Fredrik Forsman Saxofon, klarinett, tvärflöjt
fredrik.forsman@harryda.se
0733-94 95 58
Göran Premberg Fiol, gitarr
goran.premberg@harryda.se
0734-29 34 68
Helena Kaij Klarinett
helena.kaij@harryda.se
0736-60 13 41
Hélène Hulterstedt Hellberg Bild
helene.hulterstedthellberg@harryda.se
0703-25 64 84
Isabel Schwardt Dans
isabel.schwardt@harryda.se
0736-60 13 45
Jonny Jonasson (ledig) Gitarr
jonny.jonasson@harryda.se
0766-45 15 04
Kamyar Amin Piano, rytmik
kamyar.amin01@harryda.se
0736-60 13 36
Karin Amin Piano, rytmik
karin.amin@harryda.se
0736-60 13 37
Karina Bouchaud Piano, rytmik
karina.bouchaud@harryda.se
0707-79 73 52
Kjell-Åke Ängegärd Slagverk
kjell-ake.angegard@harryda.se
0736-60 13 49
Lars Broman Fiol
lars.broman@harryda.se
0736-60 13 40
Lina Bäckvall Hugoh Piano
carolina.backvallhugoh@harryda.se
0708-56 90 42
Linda Colebring Piano, rytmik
linda.colebring@harryda.se
0737-17 50 34
Lotta Gunnarsson Cello, piano, kör
lotta.gunnarsson@harryda.se
0708-56 90 58
Madeleine Stenmark Sång
madeleine.stenmark@harryda.se
0708-56 90 12
Magnus Hägglund Saxofon, klarinett
magnus.hagglund@harryda.se
0730-47 65 09
Magnus Stranne Trumpet, valthorn, trombon, baryton, bastuba
magnus.stranne@harryda.se
0703-10 22 35
Mats Berggren Teater
mats.berggren@harryda.se
0707-44 19 01
Milka
Mennell Dans
milka.mennell@harryda.se
0735-08 88 78
Niklas Olovsson Öppen verksamhet
niklas.olovsson@harryda.se
0707-41 79 08
Pernilla Klockars Teater
pernilla.klockars@harryda.se
0732-59 44 30
Stina Larsdotter Cello
stina.larsdotter@harryda.se
0708-56 90 43
Tobias Grim Gitarr
tobias.grim@harryda.se
0732-31 67 74
Åsa Hagerfors Rytmik
asa.hagerfors@harryda.se
0738-53 69 16
Åsa Lindroos Rytmik, tvärflöjt
asa.lindroos@harryda.se
0732-31 69 77

Kontakt

Expedition, elevärenden

031-724 62 11

kulturskolan@harryda.se


Kulturskolechef
Maria Carlsson
031-724 62 09
maria.carlsson@harryda.se


Planeringsledare
Jenny Björkqvist
031-724 63 15
jenny.bjorkqvist@harryda.se

 

Kulturchef
Joakim Albrektson
031-724 64 34
joakim.albrektson@harryda.se

 

Postadress
Kulturskolan/Kulturhuset
Biblioteksgatan 2
435 30 Mölnlycke


Besöksadresser
Här hittar du till Kulturskolans lokaler

Senast ändrad: 2019-01-15

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok