Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Mölnlycke bibliotek

Karin Brämberg kulturhus- och bibliotekschef
031-724 64 09
karin.bramberg@harryda.se

Bibliotekarier


Barnbibliotekarier

Annette Olsson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 37
annette.olsson@harryda.se

Frida Persson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 35
frida.bogren-persson@harryda.se

Louise Svantesson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen (föräldraledig)
031-724 64 35
louise.svantesson@harryda.se

IT-bibliotekarie

Ingrid Fredriksson bibliotekarie, IT
0732-71 34 71
ingrid.fredriksson@harryda.se

Gymnasiebibliotekarier

Erik Jonsson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
031-724 64 00
erik.jonsson@harryda.se

Johanna Sylwan bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-594417
johanna.sylwan@harryda.se

Malin Holgerson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-59 44 18
malin.holgerson@harryda.se

Vuxenbibliotekarier

Annika Hjertström bibliotekarie, skönlitteratur/marknadsföring
031-724 64 38
annika.hjertstrom@harryda.se

Annika Ingeltorp bibliotekarie, Boken kommer
031-724 64 41
annika.ingeltorp@harryda.se

Emma Andersson bibliotekarie, tillgängliga medier (föräldraledig)
031-724 64 41
emma.andersson@harryda.se

Johanna Gustafsson-Alhzén bibliotekarie, tillgängliga medier (vikariat)
031-724 64 41
johanna.gustafsson-ahlzen@harryda.se

Gunilla Landin inköp, tidskriftsansvarig
031-724 64 05
gunilla.landin@harryda.se

Johanna Pettersson bibliotekarie, facklitteratur/fjärrlån
0732-70 48 55
johanna.pettersson@harryda.se

Öppettider

Måndag - torsdag 10-18
Fredag 10-17
Lördag 11-15


Torsdag 24 juni 10-17
Fredag 25 juni, midsommarafton stängt


Sommaröppettider

Måndag 28 juni - lördag 14 augusti

Måndag - torsdag 10-18
Fredag 10-15
Lördag stängt

Senast ändrad:

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok