Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Mölnlycke bibliotek

Karin Brämberg kulturhus- och bibliotekschef
031-724 64 09
karin.bramberg@harryda.se

Bibliotekarier


Barnbibliotekarier

Annette Olsson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 37
annette.olsson@harryda.se

Frida Bogren Persson
031-724 64 35
frida.bogren-persson@harryda.se

IT-bibliotekarie

Ingrid Fredriksson bibliotekarie, IT
0732-71 34 71
ingrid.fredriksson@harryda.se

Gymnasiebibliotekarier

Erik Jonsson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
031-724 64 00
erik.jonsson@harryda.se

Karolina Hanberger bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0735-59 44 17
karolina.hanberger@harryda.se

Malin Holgerson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-59 44 18
malin.holgerson@harryda.se

Vuxenbibliotekarier

Annika Hjertström bibliotekarie, skönlitteratur/marknadsföring
031-724 64 38
annika.hjertstrom@harryda.se

Annika Ingeltorp bibliotekarie, tidskrifter, Boken kommer
031-724 64 41
annika.ingeltorp@harryda.se

Emma Andersson bibliotekarie, tillgängliga medier (föräldraledig)
031-724 64 41
emma.andersson@harryda.se

Gunilla Bourdette tidskriftsansvarig
031-724 64 28
gunilla.bourdette@harryda.se

Gunilla Landin inköp
031-724 64 05
gunilla.landin@harryda.se

Johanna Pettersson bibliotekarie, facklitteratur/fjärrlån
0732-70 48 55
johanna.pettersson@harryda.se

Sofia Schöön tillgängliga medier (vikarie)
031-724 64 41
sofia.schoon@harryda.se

Sommaröppet

Gäller 25 juni - 15 augusti


Måndag - torsdag 10-18
Fredag 10-15

Caféets öppettider

Tillfälligt begränsade öppettider.

Måndag - fredag 10-15
Lördag stängt


Caféet är stängt 6 juli - 1 augusti

Senast ändrad: 2020-06-29

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok