Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Mölnlycke bibliotek

Karin Brämberg kulturhus- och bibliotekschef
031-724 64 09
karin.bramberg@harryda.se

Bibliotekarier


Barnbibliotekarier

Annette Olsson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 37
annette.olsson@harryda.se

Carolina Dennisdotter bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
0707-67 50 74
carolina.dennisdotter@harryda.se

Christina Wedenmark bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 35
christina.wedenmark@harryda.se

Ulrika Ekelund Andersson vik. bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 35
ulrika.ekelundandersson@harryda.se

IT-bibliotekarier

Gunilla Bourdette bibliotekarie, IT
031-724 64 28
gunilla.bourdette@harryda.se

Ingrid Fredriksson bibliotekarie, IT
0732-71 34 71
ingrid.fredriksson@harryda.se

Gymnasiebibliotekarier

Erik Jonsson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
031-724 64 00
erik.jonsson@harryda.se

Karolina Hanberger bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0735-59 44 17
karolina.hanberger@harryda.se

Malin Holgerson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-59 44 18
malin.holgerson@harryda.se

Vuxenbibliotekarier

Annika Hjertström bibliotekarie, skönlitteratur/marknadsföring
031-724 64 38
annika.hjertstrom@harryda.se

Annika Ingeltorp bibliotekarie, tidskrifter
031-724 64 41
annika.ingeltorp@harryda.se

Emma Andersson bibliotekarie, tillgängliga medier
031-724 64 41
emma.andersson@harryda.se

Gunilla Landin inköp
031-724 64 05
gunilla.landin@harryda.se

Gunilla Südow bibliotekarie, Boken kommer, tillgängliga medier
031-724 64 41
gunilla.sudow@harryda.se

Johanna Pettersson bibliotekarie, facklitteratur/fjärrlån
0732-70 48 55
johanna.pettersson@harryda.se

Öppettider

Måndag - torsdag 8-19
Fredag 8-17
Lördag 11-15


Jul och nyår

Julafton, Måndag 24 december Stängt
Juldagen, Tisdag 25 december Stängt
Annandag jul, Onsdag 26 december Stängt
Torsdag 27 december 10-19
Fredag 28 december 10-17
Lördag 29 december 11-15

Nyårsafton, Måndag 31 december Stängt
Nyårsdagen, Tisdag 1 januari Stängt
Onsdag 2 januari 10-19
Torsdag 3 januari 10-19
Fredag 4 januari 10-17
Lördag 5 januari Stängt

Caféets öppettider

Måndag - fredag 9-16.30
Lördag 11-15

Caféet har julstängt under mellandagarna och öppnar igen den 7 januari.

Senast ändrad: 2018-12-12

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok