Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Mölnlycke bibliotek

Karin Brämberg kulturhus- och bibliotekschef
031-724 64 09
karin.bramberg@harryda.se

Bibliotekarier


Barnbibliotekarier

Annette Olsson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 37
annette.olsson@harryda.se

Carolina Dennisdotter bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 37
carolina.dennisdotter@harryda.se

Frida Bogren Persson
031-724 64 35
frida.bogren-persson@harryda.se

IT-bibliotekarier

Gunilla Bourdette bibliotekarie, IT
031-724 64 28
gunilla.bourdette@harryda.se

Ingrid Fredriksson bibliotekarie, IT
0732-71 34 71
ingrid.fredriksson@harryda.se

Gymnasiebibliotekarier

Erik Jonsson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
031-724 64 00
erik.jonsson@harryda.se

Karolina Hanberger bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0735-59 44 17
karolina.hanberger@harryda.se

Malin Holgerson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-59 44 18
malin.holgerson@harryda.se

Vuxenbibliotekarier

Annika Hjertström bibliotekarie, skönlitteratur/marknadsföring
031-724 64 38
annika.hjertstrom@harryda.se

Annika Ingeltorp bibliotekarie, tidskrifter
031-724 64 41
annika.ingeltorp@harryda.se

Emma Andersson bibliotekarie, tillgängliga medier
031-724 64 41
emma.andersson@harryda.se

Gunilla Landin inköp
031-724 64 05
gunilla.landin@harryda.se

Gunilla Südow bibliotekarie, Boken kommer, tillgängliga medier
031-724 64 41
gunilla.sudow@harryda.se

Johanna Pettersson bibliotekarie, facklitteratur/fjärrlån
0732-70 48 55
johanna.pettersson@harryda.se

Öppettider

Tillfälligt begränsade öppettider.
Gäller från måndag 23 mars.


Måndag - torsdag 10-18
Fredag 10-17
Lördag 11-15


Öppettider Påsk
Skärtorsdag 10-17

Långfredag stängt

Påskafton stängt

Påskdagen stängt

Annandag påsk stängt

Caféets öppettider

Tillfälligt begränsade öppettider.
Gäller från onsdag 25 mars.


Måndag - fredag 10-16
Lördag 11-15

Senast ändrad: 2019-09-04

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok