Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Mölnlycke bibliotek

Karin Brämberg kulturhus- och bibliotekschef
031-724 64 09
karin.bramberg@harryda.se

Bibliotekarier


Barnbibliotekarier

Frida Persson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 64 35
frida.persson@harryda.se

Louise Svantesson bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen (föräldraledig)
031-724 64 35
louise.svantesson@harryda.se

Johanna Gustafsson-Alhzén bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen (vikariat)
031-724 64 41
johanna.gustafsson-ahlzen@harryda.se

IT-bibliotekarie

Ingrid Fredriksson bibliotekarie, IT
0732-71 34 71
ingrid.fredriksson@harryda.se

Gymnasiebibliotekarier

Erik Jonsson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
031-724 64 00
erik.jonsson@harryda.se

Johanna Sylwan bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-594417
johanna.sylwan@harryda.se

Malin Holgerson bibliotekarie, Hulebäcksgymnasiet
0732-59 44 18
malin.holgerson@harryda.se

Vuxenbibliotekarier

Annette Olsson bibliotekarie, skönlitteratur
031-724 64 37
annette.olsson@harryda.se

Annika Ingeltorp bibliotekarie, Boken kommer
031-724 64 41
annika.ingeltorp@harryda.se

Emma Andersson bibliotekarie, tillgängliga medier
031-724 64 41
emma.andersson@harryda.se

Gunilla Landin inköpsansvarig
031-724 64 05
gunilla.landin@harryda.se

Johanna Pettersson bibliotekarie, facklitteratur/fjärrlån
0732-70 48 55
johanna.pettersson@harryda.se

Öppettider

Måndag - torsdag 10-18
Fredag 10-17
Lördag 11-15


Från och med måndag 4 oktober:
Måndag- torsdag 8-19
Fredag 8-17
Lördag 11-15

Senast ändrad:

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok