Ikon för öppna Meny

MENY

Ikon för Lyssna

LYSSNA

Vi jobbar på Landvetters bibliotek

Emma Schill Lindgren bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
emma.lindgren@harryda.se

Linnea Stegmark kulturhus- och bibliotekschef Landvetters kulturhus, Rävlanda och Hindås bibliotek
031-724 87 05
linnea.stegmark@harryda.se

Liv Ankargren bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01

liv.ankargren@harryda.se

Maarit Buchwald kulturhusvärd
031-724 87 00
maarit.buchwald@harryda.se

Monique Sandström bibliotekarie, barn- och ungdomsavdelningen
031-724 87 04
monique.sandstrom@harryda.se

Nicklas Franke bibliotekarie, vuxenavdelningen
031-724 87 01
nicklas.franke@harryda.se

Pia Albinsson skolbibliotekarie, Landvetterskolan
031-724 87 00
pia.albinsson@harryda.se

Öppettider

Tillfälligt begränsade öppettider.
Gäller från lördag 21 mars.


Måndag - torsdag 12-18

Fredag 12-17

Lördag stängt


Öppettider Påsk
Skärtorsdag 12-15

Långfredag stängt

Påskafton stängt

Påskdagen stängt

Annandag påsk stängt

Hitta hit

Landvetters kulturhus
Guldsmedsplatsen 1
43832 Landvetter

Kartalänk till annan webbplats


Kulturhuset ligger bredvid Landvetters Resecentrum, dit man kan åka med bla Röd Express.


Har du någon form av funktionsvariation?

Tillgänglighetsdatabasen har inventerat våra lokaler.länk till annan webbplats


Förberedelsehäfte

Här kan du ladda ner förberedelshäfte för Landvetters kulturhusPDF

Senast ändrad: 2020-01-02

På kultur.harryda.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du att vi använder kakor. Så använder vi kakor.

ok